ARHAVİ YAZ TENİS KAMPI

ARHAVİ KAMPINDA AMAÇLARIMIZ

– Kişisel özgüvenlerini geliştirmek.
– Çocukların kendi kendşlerine yetebilmesini sağlamak.
– Sosyal ilişkilerin gelişmesini sağlamak.
– Takım aidiyet duygusunu oluşturmak.
– Sezon öncesi kondisyon yüklemesi yapmak.
– Farklı kulüpler ile maç yaparak deneyim kazanmak.
– Teknik-Taktik ve mantal çalışmalar yapmak.
Kazanme ve kaybetme duygusunu Fair-play ruhu içinde yaşamak.
– Bölgenin doğal güzelliklerini tanımak.

Arhavi Tenis Kulübü  / Artvin Tenis Kulübü / Batum Tenis Kulübü

Trabzon Tenis Kulübü  / Ordu Tenis Kulübü

22 metre yüksekliğinde 60 ton ağırlığındaki Artvin Atatürk Heykeli, Sıtkı Kahvecioğlu Vakfı tarafından yaptırılmıştır. Heykel, Atatürk’ün Dumlupınar’da kayaların üzerinde yürüdüğü anı canlandırmaktadır. Dünyanın en büyük Atatürk heykeli olma özelliğini taşımaktadır. Ayrıca heykelin yanında 60 metre direk uzunluğuna sahip, 216 metrekarelik bir Türk bayrağı dalgalanmaktadır.

Etrafı ladin, kayın ve gürgen ağaçları ile kaplı Karagöl, turistler tarafından Artvin’in en çok rabet gören yeri diyebiliriz. Doğu Karadeniz’in muhteşem doğasında, çok zengin bitki örtüsüne ve yaban hayata ev sahipliği yapan, göz alıcı ve etkileyici bir göl. Tamamen doğayla iç içe olabileceğiniz büyüleyici bir atmosfer…

Arhavi ilçesinde, yeşilin binbir tonunu barındıran, ormanlarla kaplı Kamilet Vadisi’ndeki Mençuna Şelalesi’nin ziyaretçileri, her geçen yıl artıyor.  Doğaseverlerin ”Türkiye’nin saklı cenneti” olarak nitelendirdiği Kamilet Vadisi, el değmemiş doğal yaşlı ormanları, bitki çeşitliliği, dereleri, yaban hayatı, tarihi köprüleri ile gezimiz sırasında göreceğimiz yerlerdendir.

MALLORCA YAZ TENİS KAMPI

⚫      Kulübümüz  yurt dışı kamp programlarını  İspanyanın Mallorca adasında bulunan Malllorca Tennis Academy ile gerçekleştirmektedir.

⚫Tenise uluslararası bir bakış açısı kazandırmayı düşündüğümüz kampa hedef gruptaki sporcuların katılımını önemsemekteyiz.

⚫      Teniste dünyanın en iyisi olarak kabul gören ispanyanın eğitim yöntemlerini sahada görecek  sporcularımız eşsiz deneyimler kazanacaktır.

⚫İspanyanın Mallorca adasında deneyimli hocaları ve eşsiz fiziksel imkanları ile adanın tam kalbinde yer alan bu akademide eğitim almak çocuklarımızın tenis vizyonuna önemli katkılar sağlayacaktır.

  • İspanyanın MALLORCA adasının PAGUERA bölgesinde yer alan kulüp , otel ,plaj,sahil ve merkeze yürüme mesafesindedir.
  • Kulüp 14 adet toprak kortu, yüzme havuzu ,cafe ,fitness ve sağlık alanı imkanları ile hizmetimizdedir.
  • Daha geniş bilgi için www.tennisacademymallorca.com sitesini ziyaret edebilirsini.

⚫Kampımız her sene Haziran ayında okullar kapandıktan sonra uygun bir tarihte düzenlenir . Kamp süresi bir haftadır. Kampımız 9-16 yaş öğrencileri kapsar.

⚫      Kampımıza veli grupları da gelebilir ancak Akademi eğitimleri aşamasında veli katılımı yoktur.

⚫Kampımız tenis eğitiminin yanı sıra çocuğun öz bakım,kendine güven ve takım çalışması becerilerini geliştirmeye yöneliktir.

⚫      Kamp süresince kişi sayısına göre yeterli sayıda bayan ve erkek antrenör bulundurulur,Yine kamp süresince oluşturulan whatsapp grubu üzerinden veliler ile günlük bilgi ve görsel paylaşımı yapılır.

⚫      Kampımızın programı içerisinde yatma,kalkma,beslenme ve antrenman saatleri önceden belirlenmiş olup kampa katılan her öğrenci ve veli bu programı kabul ederek kampımıza katılırlar.

⚫Denize girdiğimiz Plaj:

⚫Tenis kulübüne ve otele 10 dk yürüyüş mesafesinde.Dünya şampiyonu yüzücü bile olsa asla 1.50 nin üstündeki derinliğe öğrenci sokulmaz.

⚫Deniz saati;altbilincimizde kondisyon kazanmak amaçlı eğitsel oyunlar oynanarak değerlendirilir

 

⚫      İspanyanın mallorca adası PAGUERA bölgesine hiçbir havayolunun direkt uçuşu bulunmamaktadır bu nedenle ulaşımımız aktarmalı olarak yapılacaktır yolculuk süresi aktarma süresine bağlı olarak değişmektedir ancak kulüp olarak en az aktarma süreci olan uçuşu şartlar dahilinde seçmekteyiz ,havaalanına indikten sonra 30 dk lık aktarma sürecimiz vardır.

⚫      Konaklama için kulübe yürüme mesafesinde olan otellerden tercih etmekteyiz.Rezervasyon tamamlandığında otel adı ve bilgileri size sunulacaktır.

⚫      Ada içinde birçok aktivite yürüme mesafesindedir ,müze vb geziler ya da tekne turları dışında araca ihtiyaç duyulmamaktadır.

Kampımız yoğunluk olarak    tenis eğitimine odaklanmaktadır ,tenisin yanı sıra çocukların serbest zamanlarda hoş vakit geçirmeleri ,sosyal ve kültürel açıdan gelişmeleri için çeşitli aktivite ve geziler düzenlenmektedir.

 Serbest zaman aktiviteleri arasındaki Rafael NADAL tenis müzesi gezisi görsellerimiz.